TAPU SENEDİ TERCÜMESİ

Tapu senedi, bir gayrimenkulün devrini sağlayan, eşya hukuku adı altında yer alan sözleşmeye verilen isimdir. Aynı zamanda tapu senedi, taşınmaz bir mal ile ilgili tüm bilgileri içeren resmi bir belge niteliği taşımaktadır ve tapu yalnızca devlet dairelerinde yer alan belirli memurlar tarafından verilmektedir. Tapu senedine, bu amacın dışında; vize başvuruları için, yurtdışı eğitim, vatandaşlık işlemleri sırasında ya da başka ticari faaliyetler kapsamında da kişi ve kurumlardan Tapu senedi tercümesi talep edilebilmektedir.

Tapu İngilizce Tercümesi

Türkiye’deki tapularınızı yurtdışına götürmeden önce o ülkenin dilinde tercümesi gerekmektedir. Tapu İngilizce tercümesi çok fazla talep edilmektedir. Tapu senedi tercümesi yeminli ve noter onaylı olmalıdır. Bu tür çeviriler yalnızca alanında uzman olan yeminli tercümanlar tarafından verilmektedir. Çünkü devlet daireleri, bir tek noter huzurunda yemin etmiş ve attığı imzanın sorumluluğunun bilincindeki tercümanların belgelerine yönelik işlem yapabilmektedir. Ayrıca yurtdışına gidecek noter onaylı tercümenin apostil yapılarak götürülmesi çok önemlidir. Belge işlemleri eksik veya yanlış yapıldığında vatandaşlar yurtdışında sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu nedenle işlemlerinizi güvenilir ve deneyimli bir tercüme bürosuna yaptırmanız çok önemlidir. Colorans Group bu aşamada işlemlerinizi eksiksiz, hızlı ve kaliteli bir biçimde tercümesini üstlenmekten memnuniyet duyar.

Tapu Yeminli Tercümesi

Tapu belgeniz hangi dile çevrilecek olursa olsun profesyonel yeminli tercüman tarafından çevrilmelidir. Yeminli tercüman bir notere bağlı yemin zaptı olan tercümandır. Tapunuz yeminli tercüman tarafından istediğiniz dile tercüme edildikten sonra tercümanın bağlı bulunduğu noterde onaylatılmalıdır. Noter onayı sonrası yurtdışına götürülmeden belge Valiliklerden apostil yapılmalıdır. Colorans Group tüm dillerde uzman yeminli tercüman kadrosuyla tapu yeminli tercümesi hizmeti sunmaktadır.

Tapu Tercümesi Ücretleri

Colorans Group olarak tapu tercümesi hizmetini vatandaş ve kurumlarımıza hızlı ve kaliteli bir biçimde ulaştırmaktayız. Tapu tercümesi ücretleri, tercüme diline, yemin ve noter durumlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bize ulaştığınızda tapu tercüme ücretleri hakkında bilgi hızlıca verilmektedir. Tapu tercümesi ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bize +90 552 278 37 68 numaralı şirket hattımızdan veya info@colorans.com eposta adresimizden ulaşabilirsiniz.

Tapu Senedi Tercumesi 576x1024 - TAPU SENEDİ TERCÜMESİ
Call Now Button