Doğum Belgesi Nedir?

Doğum belgesi, doğum tarihi, doğum yeri, anne ve baba gibi adları içeren belgelere denilmektedir. Firmamız tercüme ihtiyaçlarınız için tüm dünya dillerinde yeminli, noter onaylı ve apostil tasdikli olarak hizmet sunmaktadır.

Uluslararası Doğum Belgesi Formül A Nedir?

İkamet, evlilik ve vize işlemlerini yapabilmek için istenen belgelerden bir tanesi Formül A Uluslararası Doğum Belgesi’dir. Formül A belgesini yurtiçinde İl ve İlçe nüfus müdürlüklerinden alabilirsiniz.

Apostil Tasdikli Doğum Belgesi Nedir?

Ülkenizden aldığınız doğum belgesini yabancı bir ülkede kullanmak için belgeye apostil tasdiki yaptırmanız gerekmektedir. Apostil tasdiki yapılmış bu tür belgelere Apostilli Doğum Belgesi adı verilir. Yurtdışından alınıp Türkiye’de kullanılacak doğum belgelerinin yurtdışında mutlaka apostil yaptırılarak getirilmesi gerekmektedir.

Yurtiçinde aldığınız doğum belgelerini yurtdışında kullanmak için;

  • Öncelikle belgenin kullanılacak ülkenin diline yeminli tercümesi gerekmektedir.
  • Daha sonra belge noter tasdikinden geçirilmelidir.
  • Noter onaylı belge kaymakamlıklarda apostil yapılmalıdır. Apostil işlemi ücretsiz bir işlemdir. Tarafımızdan yapılacaksa hizmet bedeli talep edilir.

Doğum Belgesi Tercümelerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Bulunduğunuz ülkeden aldığınız doğum belgeleri genellikle çok eski belgeler olduğu için yazıların okunaklı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.  Belgeye noter onayı yapıldığı için mutlaka tercümedeki isimler pasaportta yazılan isimlerle aynı olmalıdır. Ayrıca isimlerde yapılacak en ufak bir harf hatası belgeleri geçersiz kılmaktadır. Bu nedenle mutlaka bu işte uzman bir tercüme bürosuna belgelerinizi tercüme ettirmelisiniz. Firmamız yılların deneyimiyle tercüme, noter onayı ve apostil işlemlerinizi eksiksiz olarak yapmaktadır. Bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu belgelerin tercümeleri mutlaka yeminli tercüman tarafından yapılması gerekmektedir. Talep eden kurumlar genellikle yeminli veya noter onaylı olarak bu belgeleri istemektedir. Bu nedenle yeminli tercüman kaşe ve imzası bulunmayan belgeler geçersizdir.

Doğum Belgesi Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatları çevirinin yemin, noter onayı ve apostil yapılma durumlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Tercüme yapılacak dilde fiyatlandırmada önemlidir. Her dil zorluğuna ve bulunurluğuna göre ücreti değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi için bize telefon, whatsapp veya eposta yoluyla ulaşabilirsiniz. İsterseniz web sitemizdeki teklif al sayfamızdan dosyalarınızı yükleyerek ve gerekli bilgileri ekleyerek de fiyat ve süre bilgisi alabilirsiniz.

Dogum Belgesi 1024x675 - Doğum Belgesi Nedir?
Call Now Button