Azerice Tercüme

Azerice veya Azerbaycan Türkçesi, Azerbaycan’ın resmi dilidir. Azerbaycan’da yaklaşık 7.5 milyon kişi ana dili olarak konuşur. İran’ın Güney Azerbaycan bölgesinde yaklaşık 15 milyon kişi Azerice konuşmaktadır. Türkiye’de yaklaşık 1 milyon Azerbaycanlı yaşadığından dolayı Azerice tercüme talebi bir hayli yoğundur.

Azerbaycan halkının kullandığı dil kuzey Azerice olarak adlandırılmaktadır. İran’da yaşayan Azerilerin konuştuğu dil ise güney Azerice olarak bilinmektedir. Kuzey Azerice Latin alfabesiyle, güney Azerice ise Arap alfabesiyle yazılmaktadır.

Azericenin en yakın olduğu dil Türkçedir. Bu durum bize çok kolaylık sağlamaktadır. Ancak Azerice çeviri için bazı dezavantajları vardır. Azericeden Türkçeye veya Türkçeden Azericeye çeviri yapacak tercümanların çok deneyimli olması gerekmektedir. Azerice tercümelerin içerisinde Türkçe kelimeler gelmemesine dikkat edilmelidir. Türkçe tercümeler yapılırken de Azerice cümle kuruluşlarının birebir aynısının yapıldığı görülmektedir. Sektörde azcık bu dili gören veya Azerbaycan’da 1-2 yıl yaşayıp dönen kişiler kendilerini tercüman olarak adlandırarak Azerice Türkçe çeviri yapmaktadırlar. Buda tercüme yaptıran şahıs ve kurumları mağdur etmektedir.

Bu nedenle hem Türkçe hem Azerice dilini çok iyi derecede bilen ve aralarındaki ufak nüansları bile ayırt edebilen deneyimli tercümanlarla çalışılmasını öneriyoruz.

Noter Yeminli Azerice Tercüme

Colorans Group olarak deneyimli yeminli tercüman ekibimizle belgelerinizin yeminli tercümesini gerçekleştiriyoruz. İzmir’de anlaşmalı noterlerimiz aracılığıyla noter onay işlemlerini gerçekleştirerek Türkiye’nin 81 iline kargo ile teslim ediyoruz. Tüm Türkiye’ye hızlı ve kaliteli Azerice tercüme hizmeti veriyoruz. Ayrıca belgelerinizi yurtdışında bir kuruma verecekseniz noter onayı yeterli olmamaktadır. Bu tür belgelerin apostil takip işlemleri de tarafımızdan yapılmaktadır.

Vize, pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ölüm belgesi, evlilik cüzdanı, bekarlık belgesi vb. tüm resmi kurumlara sunulması gereken noter yeminli belgeleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Azerice Çeviri Yaptığımız Başlıca Sektörler

Colorans Group her sektöre özel deneyimi bulunan tercümanlar ile çalışmaktadır.  Tercüme yapabilmek için sadece Azerice dilini bilmek değil ayrıca her sektörün gerektirdiği terminolojiye hakim olmak gerekmektedir. Enerji, eğitim, turizm, inşaat, lojistik, teknik, tıp ve diğer önemli sektörlerde deneyimli yeminli Azerice tercümanlarımız ile Azerice çeviri hizmeti sunuyoruz.

Azerice Çeviri Yaptığımız Dil Çiftleri

Colorans Group deneyimli Azerice’den Türkçe’ye ve Türkçe’den Azerice’ye çevirmenlerinin yanı sıra çapraz dil çevirileri de yapmaktadır. Azerice – Rusça, Azerice – İngilizce, Azerice – Almanca dil çiftleri içinde tercüme hizmeti almak için bize ulaşabilirsiniz. Burada belirtmediğimiz diğer dil çiftleri için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Azerice Tercume 1024x1024 - Azerice Tercüme
Call Now Button