Apostil Onaylı Tercüme

Apostilli belgelerin yeminli tercüman tarafından tercüme edilerek imzalanması ve ardından noter onayının yapılması gerekmektedir. Böylelikle Türkiye’de aldığınız belge yurtdışında kullanılabilmektedir. Eğer belge yurtdışından alınıyorsa Türkiye’de kullanılabilmesi için o ülkede apostil yapılması gerekir. Colorans Group tercüme ofisimiz sizlere apostil onaylı tercüme hizmeti desteği sağlamaktadır. Tüm işlemlerinizi tek elden firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz.

Bir belgenin gerçekliğini ispat eder ve yurtdışında kullanmanıza olanak sağlayan belgeye apostil denir. Belgeye apostil onayı ile Lahey Konferansı’na üye ve/veya taraf ülkeler arasında geçerlilik kazandırılmaktadır. Lahey Konferansına üye olmayan ülkeler için konsolosluk onayı almanız gerekmektedir. Lahey Konferansına üye ülkelerin listesine internetten bakabilirsiniz.

Apostil Kullanım Türleri Nelerdir?

Apostil, eğer yurt dışından alınan bir belge ise ve Türkiye’de kullanılacaksa yurtdışından apostilli olarak alınmalıdır. Türkiye’de belgenin yeminli ve noter onaylı tercümesi yapılarak geçerlilik kazandırılır. Belge Türkiye’deki resmi kurumlardan alınmışsa önce yeminli tercümesi ve noter onayı yapılır. Sonrasında kaymakamlık veya valiliklerden apostil yaptırılarak yurtdışında geçerliliği sağlanır. Çoğu insan yurtdışından aldıkları belgeleri apostil onayı yaptırmadan getirdiği için belgelerine Türkiye’de geçerlilik kazandıramamaktadır. Bu hususa çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Apostil Onayı Ücretli midir?

Apostil onayı ücretsiz olarak yapılan bir işlemdir. Ancak apostil yaptırmaya zamanınız yoksa apostil onayını firmamızdan talep edebilir ve sizden sadece hizmet bedeli alarak işleminizi yaparız. Bizden yeminli ve noter onaylı tercüme hizmeti talep ederken apostil onayını da yapmamızı talep edebilirsiniz. Tüm işlemleri tamamlanmış belgenizi ister ofisimizden ister adresinizi vererek kargo ile teslim alabilirsiniz.

Noter Onaylı Tercümeye Nerede Apostil Onayı Alınır?

Apostil onayı kaymakamlık veya valiliklerde yapılmaktadır. Onay işlemini sadece noter işleminin bağlı olduğu ilçedeki kaymakamlık ve valiliklerde yapabilirsiniz.

Apostil Onaylı Tercüme Fiyatları

Firmamıza apostil onaylı tercüme istediğinizi belirtmeniz halinde belgeniz yeminli ve noter onaylı tercümesini yapar ardından apostil onayını gerçekleştiririz. Bize ulaşarak apostil onaylı tercüme fiyatı alabilirsiniz. Ödemenizi EFT ve havale ile gerçekleştirdikten sonra işleminize başlarız ve hızlıca apostil onaylı belgenizi teslim alabilirsiniz. Firmamıza eposta, telefon ve whatsapp aracılığıyla ulaşarak hızlıca bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

apostil son - Apostil Onaylı Tercüme
Call Now Button