İngilizce Yeminli Tercüman Görevleri

Yeminli tercüme, yeminli tercüman tarafından imzalanan ve mühürlenmiş olan tercümelere verilen isimdir. Yeminli tercümanlık hizmeti notere bağlı tercüme büroları tarafından yapılır. Bunun için noterler İngilizce alanında üniversite düzeyinde diploma sahibi olan kişilere yemin zaptı verir.  Noter yalnızca kendisine bağlı olan yeminli tercümanın imzasını onaylar. İngilizce yeminli tercüman hizmeti almak isteyenler, bu konuda profesyonel tercümanlık bürolarını tercih etmeye özen göstermelidir.

Bir evrakın yeminli tercüme olabilmesi için bazı şartları taşıması önemlidir. Öncelikle bölgenin noter yeminli olan bir tercüman tarafından tercümesi şarttır. Yeminli tercüman unvanı almak çok da kolay değildir. Yalnızca noterler verir. Tercümesi yapılan evrakın çıktısını alınıp, tercüman imzalanıp kaşelenmesi zorunludur. İngilizce yeminli tercüme konusunda tercümanın ıslak imzasının yanı sıra; isim, soy isim, hedef dil, tarih, yer, kaynak dilbilgisi gibi detayların yanı sıra, doğruluk beyanı da son derece önemlidir.

İngilizce Yeminli Ve Yeminsiz Tercüman Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yeminli bir tercüman yapmış olduğu çevirinin altına imza atarak kaşelediği için, belgeleri resmi kurumlarda geçerlidir. Bunun yanı sıra, yeminsiz tercümanın yapmış olduğu çevirinin resmi geçerliliği yoktur. Yeminsiz bir tercümanın  yapmış olduğu çeviriyi noterde tasdik ettirme gibi bir durum söz konusu değildir. Bundan dolayı bir çeviri resmi makamlara verilecekse, İngilizce yeminli tercüme bürosu içinde görev yapan yeminli tercümanın yapması uygundur. Ayrıca resmi kurumların talep ettiği evraklar yeminli tercüman tarafından tercüme edilmemiş ise kabul görmez.

İngilizce Yeminli Tercüman Olmak İçin Gerekli Şartlar

Yeminli tercüman olmak için istenen şartlardan en önemlisi, dil bildiğinizi ispatlayan orijinal evraklarınızın elinizde olmasıdır. Örnek vermek gerekirse, İngilizce mütercim tercümanlık bölümünden mezunsanız, üniversite diplomanız dışında, sınava girdiğiniz dönemde ki LYS dil puanınız, ayrıca IELTS, TOFL sertifikaları ve Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı ve ya özel kurumlardan aldığınız yabancı dil eğitim /sınav sonuç belgelerini alarak, en yakın noterliğe giderek, tercümanlık mesleğine yeminli tercüman olarak devam etmek istediğinizi belirtmeniz gerekecektir. Daha sonra yeminli tercümanlık yapabilirsiniz. İngilizce yeminli  tercüme İzmir  hizmeti normal tercümanlık hizmetine göre daha yasal bir işlemdir. Bu işlem ve fiyatları konusunda Colorans Group‘a ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Profesyonel Yeminli Tercümanlık Hizmeti  

İngilizce yeminli tercüme İzmir büroları Türkiye’nin öne çıkan firma, şirket ve hukuk bürolarının yanı sıra, yurt dışında çalışmalar yapar ve bu alan ile ilgili firma ve iş adamlarının çalışmalarına önemli katkılar sunar. Uluslararası temsilcilik, şirket ve şube açılışı için ihtiyaç duyulan belgeler dışında, noter, valilik ve konsolosluklar ile ilgili onay prosedürünü takip ve tamamlama sürecinde yeminli tercümanlar, yeterince bilgiye sahiptir.

Yeminli Tercüme Büroları

Yeminli tercüme büroları çeviri ve tercüme konularında uzun yıllardan bu yana hizmet verir. Yabancı dil konusunda profesyonel olarak çalışmalar yapar. Bürolar bu konuda en iyi şekilde hizmet sunduğu için, ayrıca profesyonel bir ekip ve uzman kişiler ile işbirliği yapar. İngilizce yeminli tercüman müşterilerin istediği formata ve teslimat süresine bağlı olarak, hiç bir eksik olmadan teslimat yapmaya özen gösterir.

Distribütörlük ile ilgili sözleşmeler, ticari sözleşmeler, ortak girişim sözleşmeleri, banka sözleşmeleri, acente ve temsilcilik anlaşmaları gibi benzer birçok konu ile ilgili İngilizce yeminli tercümanlık hizmet alabilirsiniz. Özellikle üst düzey de hukuk ile alakalı olan işleri bilindiği gibi riske atmamak gerekir. İngilizce yeminli tercüme bürosu bu konuda deneyimdir. Eğer çeviri yanlış ve hatalı olursa, sizi müşteri ile yasalar önünde çok zor durumda bırakabilir. Bu konuda hizmet veren kişilerin ilgili alanda eğitim görmüş ve yeminli tercüman olması çok önemlidir.

İngilizce Yeminli Tercüme Fiyatları

Tercüme hizmetleri devlet kurumları ve ya resmi kaynaklara teslim edilirken noter onaylı olarak da istenebilir. Bundan dolayı da noter onaylı çeviri ya da yeminli tercüme gibi kavramlar da bu hizmette çok önemli bir detaydır.  Colorans Group tercüme ofisi yeminli tercümanlar eşliğinde profesyonel çalışmalar yapar. Ayrıca zamanında eksiksiz teslimat ve müşteri memnuniyeti de her zaman önceliklidir. Herkese hitap edecek şekilde uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunuyoruz. Ayrıca alınacak hizmet karşılığı detaylara göre herkeste farklılık gösterir. Tercüme bürosu tercihi, tercümanlar ve konuya göre fiyat seçenekleri değişiklik gösterir. Özellikle İngilizce yeminli tercüme hizmeti almak çok önemlidir.

Ingilizce tercume hizmetleri 212x300 - İngilizce Yeminli Tercüman Görevleri
Call Now Button